پرم

چطور پوست بعد از اصلاح موهای زائد با تیغ قرمز نشود؟ - پرم

اشتباهاتی که هنگام اصلاح موهای زائد بدن مرتکب می شوید:

اکثر خانم ها و آقایان از اینکه بعد از اصلاح موهای زائد بدنشان با ژیلت و تیغ پوست دچار قرمزی و التهاب می شوند گله مند هستند و دنبال راهی برای رفع این مشکل هستند. در این بخش به اشتباهاتی که شما حین اصلاح مرتکب می شوید 

1- بدون کف اصلاح می کنید:

اصلاحی که بدون کف باشد یا به اصطلاح اصلاح خشک به هیچ وجه نتیجه ی خوبی نخواهد داشت . پوست شما بعد از اصلاح خشک نقطه های قرمز رنگ ریزی خواهد داشت که ظاهری نامناسب دارند. استفاده از کف باعث می شود علاوه بر آسانی حرکت ژیلت و تیغ روی پوست ، پوست تمیزتر و بهتر اصلاح شود.

2- از ژیلت و تیغ بیشتر از یک هفته استفاده می کنید:

بله درست متوجه شدید شما باید بعد از یک هفته از اولین استفاده از تیغ اصلاح ان را دور بیاندازید حتی اگر فقط یکبار از ان استفاده کرده باشید. استفاده از تیغ قدیمی منجر به بروز خارش و التهاب روی پوست می شود پس برای حفظ زیبایی و سلامت پوست بدنتان این توصیه را جدی بگیرید.

اصلاح موهای زائد

اشتباهات بزرگ در اصلاح موهای زائد صورت و بدن با تیغ

3- در مسیر مخالف رشد موهای بدن تیغ می زنید:

درستاست که این روش می تواند به نوعی حس تمیزی بیشتر را به شما ببخشد اما درد و التهاب بعد از آن ناخوشایند خواهد بود. موهایی که در مسیر عکس رشد اصلاح شوند هنگام رشد خارش و قرمزی شدید ایجاد می کنند .

4- اصلاح خیلی سریع و با عجله دارید:

زمانی که شما با نهایت سرعت و با عجله موهای بدنتان را اصلاح می کنید پوستتان دچار التهاب می شود و حتی ممکن است بریدگی و زخم روی آن ایجاد شود پس چند دقیقه بیشتر برای این کار زمان صرف کنید تا نتیجه بهتری داشته باشید.

5- هنگام اصلاح فشار زیادی روی پوست وارد می کنید:

چرا فکر می کنید اگر هرچه بافشار بیشتر تیغ و ژیلت را روی پوستتان بکشید اصلاح تمیزتری خواهید داشت . به یاد داشته باشید هرچه ملایم تر اصلاح کنید برای پوست بهتر است چرا که با ایجاد فشار روی پوست فرورفتگی هایی در مسیر اصلاح موهای زائد ایجاد می شود که بستر عفونت و التهاب خواهد بود.

6- حواستان به پوسته پوسته ها نیست:

برای جلوگیری از ایجاد برآمدگی در مسیر اصلاح موهای زائد قبل از استفاده از تیغ و ژیلت یا هر ابزار دیگر بهتر است پوسته پوسته های روی پوست را با یک کرم مرطوب کننده و یا لایه بردار مناسب رفع کنید. به این روش سلول های مرده روی پوست رفع شده و بهتر و راحت تر اصلاح انجام می شود.

7- بعد از اصلاح پوستتان را مرطوب نمی کنید:

همانطور که مراحل قبل و حین اصلاح موهای زائد اهمیت دارد مراقبت از پوست بعد از اصلاح هم به همان اندازه مهم و ضروری است . برای حفظ لطافت و طراوت پوست بدن بعد از اتمام اصلاح حتما از یک مرطوب کننده مناسب استفاده کنید.

بازدید : - بار دسته بندی : دسته‌بندی نشده تاريخ : 15 ژوئن 2021 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.